ABOUT US

Air Anatolia VA ilk olarak 2007 yılında temelleri atılan, Türk Sanal Havacılık camiasında örnek gösterilecek kaliteli bir oluşum açığını gidermek amacıyla kurulan sanal oluşumdur.

İlk günlerinde kısıtlı kaynaklar nedeniyle faaliyeti bir hayli sınırlı olan Air Anatolia VA; 2009 yılı itibariyle pozitif bir ivme yakalamıştır.

Air Anatolia VA uzunca bir süre gerçek Air Anatolia Havayollarının kullanmış olduğu uçak tiplerine ( Boeing 737-300/400, Boeing 757-200 ve Airbus A300) ve uçuş ağına sadık kalarak faaliyetlerine devam etmiştir. Ancak artan üye sayısı ile doğru orantılı olarak ortaya çıkan farklı talepleri de karşılayabilmek adına filo ve uçuş ağını genişletmiştir.

Bugün Air Anatolia VA kapsamlı filosu ve uçuş ağı ile her kesimden sanal havacıya hitap etmektedir.

Air Anatolia VA kurulduğu ilk günden itibaren örnek gösterilen bir eğitim sistemine sahiptir. Birbirinden değerli hobilerini son derece bilinçli ve profesyonelce icra eden eğitmenler ile birbirinden değerli bu hobiye gönül vermiş üyelerimiz sayesinde Air Anatolia VA örnek gösterilmeye devam etmektedir.


Air Anatolia VA faaliyetlerini VATSIM ağında online olarak sürdürmektedir.
Air Anatolia Virtual Airlines wa first established in 2007 with the aim to provide the virtual aviation community with a quality platform.

Following the establishment of Air Anatolia Virtual Airlines, the operations continued for a long time with the real fleet of Air Anatolia and its route network.

As Air Anatolia Virtual Airlines started to expand and the number of members increased the need arose to fullfil the requests of its members. Thus Air Anatolia Virtual Airlines expanded to what it is today with a diverse fleet and route network that meets the needs of most of its members and the virtual aviation community.


Air Anatolia Virtual Airlines has set an example with quality pilots thanks to its Professional instructors and training department and quality pilots who represent Air Anatolia Virtual Airlines in the finest possible way.


Air Anatolia Virtual Airlines continues its operations on the VATSIM Network.

PILOT LOGIN
PILOT ID

PASSWORD

Register Login
I forgot my password
 
AIRLINE INFO
ICAO Code : NTL
Callsign : Anatolia
Pilots : 46
Aircrafts : 266
Flights Flown : 6769
Total Hours : 22423.06
Miles Flown : 9338898
Passengers : 6387763
Active Flights : 0
Av. Landing Rate : -177.48 fpm